INbasebHallFame_White.png

ALL STAR
GAMES

YEAR
LOCATION
SCORES
MVP
ROSTER
2021
Bosse Field, Evansville
South 5-3, South 7-6, South 7-5
Blake Herrmann, Castle
2020
NA
NA
NA
2019
Madison
South 7-3, North 16-3, North 8-4
Kyle Schmack, South Central/Union Mills
2018
Four Winds Field
North 8-4, South 8-4, North 8-0
Hayden Jones, Carroll
2017
Ball State University
South 5-2, South 5-3, North 11-6
Roy Thurman III, North Central
2016
Oil City Stadium, Whiting, IN
South 7-6, South 15-2, South 6-2
Kenton Crews, Heritage Hills
2015
Warn Field, Terre Haute, IN
North 10-6, North 11-8
Clay Dungan, Yorktown
2014
John Cate Field, Richmond, IN
South 7-3, South 9-7, South 12-9
Tyler Houston, Brownsburg
2013
Wabash College
South 7-3, South 13-0, South 3-1
Alex Krupa, Greenwood
2012
Alvin C. Ruxer Field, Jasper, IN
North 4-3, North 14-10, South 2-1
Gabe Acevedo, Portage
2011
Parkview Field, Ft. Wayne, IN
North 6-3, South 14-3, South 10-3
A. J. Reed, Terre Haute South
2010
John Cate Field, Richmond, IN
South 9-3, North 9-7, South 12-8
Tyler Wampler, West Vigo
2009
Braun Stadium, USI
North 15-5, North 11-4, North 3-2
Brandon Elliott, Plymouth
2008
Notre Dame
South 16-8, North 7-4, South 3-0
Cody Johnson, North Harrison
2007
Huntington University
North 3-0, North 5-3, North 7-2
Garrett Seagraves, Lewis Cass
2006
Rose Hulman
South 7-6, North 13-6, South 6-2
Josh Phegley, Terre Haute North
2005
Valparaiso
South 7-3, South 4-3, North 9-3
Jason Jamerson, Pendelton Heights
2004
Jasper
North 8-4, North 11-6, South 5-4 (Rain)
Mike Ryan, Andrean
2003
Indiana Tech
North 6-4, South 11-10, North 2-1
Jose Mendez, Lake Central
2002
Purdue University
South 8-1, North 5-3, North 13-8
Drew Kochert, McCutcheon
2001
Butler University
North 6-5, South 10-1, Rain Out
Dave Zachary, Penn
2000
Ft. Wayne
North 3-2, South 4-3, South 10-3
Brett Garrard, Brownsburg
1999
Plymouth
South 12-2, South 8-2, South 8-5
Bryan Bullington, Madison
1998
Evansville
South 13-3, North 12-5, South 9-8
Scott French, Shakamak
1997
Indiana Wesleyan
North 9-8, North 12-6, South 5-3
Chris Bootcheck, LaPorte
1996
Jasper
North 9-6, North 9-5, North 13-6
Brian Stultz, S. Bend Riley
1995
Indiana University
North 8-7, North 18-11, South 6-5
Ben Witzenmen, Ft. Wayne Concordia
1994
Ball State University
North 7-0, North 4-3, South 7-3
Tate Lane, S. Bend Washington
1993
Richmond
South 9-9, North 6-4, South 6-3
Phil White, Richmond
1992
Huntington College
North 4-0, South 2-1, North 7-4 (Rain)
Steve Carter, Elkhart Memorial
1991
Indiana State
South 10-8, North 6-4, South 5-2
Shannon Stigleman, Jay County
1990
Purdue University
North 17-13, South 10-0, North 1-0
Brad Rubsam, Evansville Memorial
1989
South Bend
North 10-9, South 3-2, South 4-3
Matt Riggs, Yorktown
1988
Ball State University
South 8-4, South 7-2, South 10-7
John Smith, North Central
1987
Jasper
South 2-0, South 8-7, South 10-4
Brad Tyler, South Dearborn
1986
Kokomo
North 7-6, South 6-2, North 8-1
Chris Boyer, Penn
1985
Anderson College
North 5-4, South 10-9, North 7-5
Rob Barber, Jennings County
1984
LaPorte
North 8-0, South 8-7, North 3-2
Brent Wolff, South Bend Clay
1983
Jasper
North 7-4, South 4-2, South 10-3
Bill Baker, Shelbyville
1982
Indiana State
North 3-1, North 6-4, South 6-5
Jay Grate, East Noble
1981
Lafayette
South 2-0, North 2-1, Rain Out
Mike Humphrey, New Albany
1980
Jasper
North 8-3, South 14-4, South 8-7
None
1979
Jasper
North 6-1, North 6-4, North 10-8
None
1978
LaPorte
South 6-0, North 6-4, North 4-3
None
1977
Jasper
North 2-0, North 4-2, North 4-0
None
1976
South Bend Clay
North 5-3, South 7-6, North 5-2
None
1975
Bush Stadium, Indianapolis
North 5-3, North 7-0
None